PROROCY
Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie, wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie [I list św. Pawła do Tes 5,19-21]
"PAN BÓG NIE UCZYNI NICZEGO, JEŚLI WPIERW NIE OBJAWI SWEGO ZAMIARU SŁUGOM SWOIM, PROROKOM"[ księga. Amosa 3,7]
         PILNE !

 
Intronizacja

TŁUMACZENIE STRONY


 
 
Hosting


 
Tragiczne pożary w Rosji i na Ukrainie
 

Tragiczne pożary w Rosji

                                             Pożar w pobliżu wsi Riazanovka pod Moskwą >>>
 
 

Dym zasnuł Kijów

Ukraińskie służby ratownicze szukają źródeł szarego dymu, który zasnuł dzisiaj Kijów oraz obwody kijowski i czernihowski. Przypuszcza się, że przyczyną zadymienia mogą być pożary lasów w sąsiedniej Rosji.

- Według wstępnych informacji dym nadchodzi z Rosji - poinformował przedstawiciel Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MSN) Ukrainy.
MSN odnotowało, iż w okolicach Kijowa płonie około hektara torfowisk, jednak - jak podkreślono - pożar ten nie jest tak wielki, by dym rozpostarł się aż nad dwoma obwodami.

Władze ostrzegają, iż w związku z panującymi na Ukrainie upałami utrzymuje się wysoki stan zagrożenia pożarowego. W najbliższych dniach we wschodnich i centralnych obwodach kraju temperatura wyniesie od 35 do 39 stopni Celsjusza. W niektórych miejscach słupek rtęci może dojść nawet do 42 st
 
 
 
Rosja płonie
  • Data publikacji: 03.08.2010 08:00
Cała Moskwa żyje w strachu. Szalejące od kilku dni pożary dotarły już do wrót stolicy Rosji. Żywioł szaleje na obrzeżach miasta Bałaszycha leżącego zaledwie 15 kilometrów od Moskwy. Do tej pory w tragicznych pożarach życie straciły co najmniej 34 osoby.
 
 
To jedna z największych katastrof w Rosji w ostatnich latach. Sytuacja z godziny na godzinę staje się coraz bardzie dramatyczna. Władze nie wykluczają ewakuacji dzieci z obozów i domów wypoczynkowych w obwodzie moskiewskim.

Według ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, w niedzielę na terytorium Rosji zanotowano 774 pożary, które strawiły teren o łącznej powierzchni 128 tys. hektarów. Najtrudniejsza jest sytuacja w obwodach: woroneskim, riazańskim, władimirskim, iwanowskim, niżnonowogrodzkim i moskiewskim.

Przyczyną pożarów są ekstremalne upały panujące od połowy czerwca w środkowej Rosji. Od sześciu tygodni temperatura powietrza nie spada poniżej 30 stopni Celsjusza.
 
 
Zanim nastały upały w Rosji ukazały się na niebie świecące Krzyże.   Proszę zobaczyć